Autor:
Wikimedia Commons

Kagu-Aasia suurest võimudilemmast tuleb loengut pidama professor Joseph Chinyong Liow

Neljapäeval, 21. novembril peab Singapuri Riikliku Ülikooli professor Joseph Chinyong Liow Lossi 36 õppehoones avaliku loengu ja osaleb aruteluringis. Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse, TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituudi ja Aasia keskuse koostöös korraldatud loengule ja arutelule on oodatud kõik huvilised.

Avalik loeng „Southeast Asia's Great Power Dilemma“ („Kagu-Aasia suur võimudilemma“) toimub kl 12.15–13.45 ruumis 214. Loengus keskendub professor Liow sellele, missuguseid probleeme tekitab Kagu-Aasia riikides USA ja Hiina suhete halvenemine ning mil viisil püütakse säilitada viimase kahe aastakümnega saavutatud stabiilsust ja kasvu.

Arutelu USA muutuvate poliitiliste suhete üle Aasia ja Euroopa Liidu riikidega toimub ruumis 305 kl 15.15–16.30. Professor Liow ja TÜ Euroopa õpingute kaasprofessor Stefano Braghiroli räägivad USA presidendivalimiste ja tulevase presidendi Donald Trumpi välispoliitika üle Aasia ja Euroopa vaatenurgast. Muu hulgas käsitletakse riikide ootusi ja eelseisvaid muutusi. Arutelu juhib TÜ nooremteadur, Balti Kaitsekolledži rahvusvaheliste suhete lektor Louis Wierenga.

Professor Joseph Chinyong Liow on lisaks tööle Singapuri Riiklikus Ülikoolis ka Singapuris asuva Nanyangi Tehnikaülikooli humanitaarteaduste, kunstide ja sotsiaalteaduste kolledži dekaan. Tema uurimisteemad hõlmavad islamimaade poliitikat ja ühiskondlikke liikumisi Kagu-Aasias ning Vaikse ookeani piirkonna geopoliitikat ja -ökonoomikat.

Professor Liow on 18 raamatu autor, kaasautor ja toimetaja. Temalt on viimati ilmunud teosed „Navigating Uncertainty: Our Region in an Age of Flux“ (2024), „Islam and Political Power in Indonesia and Malaysia“ (2022) ja viies trükk raamatust „Dictionary of the Modern Politics of Southeast Asia“ (2022). Ta on Singapuri ajalehe Straits Times kolumnist, kelle kommentaare rahvusvahelistes küsimustes on avaldatud väljaannetes New York Times, Foreign Affairs, Foreign Policy, National Interest, Nikkei Asian Review, Wall Street Journal ja South China Morning Post.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Vere annetamist illustreeriv kujundus

26. novembril toimus doonoripäev

Fragment on Gaza Strip and West Bank (1994)

Raport: Iisraeli ja Hamasi sõda vaadatuna seest ja väljast

Ismet Suleimanov

Ismet Suleimanovi magistritöö krimmitatarlaste kollektiivsest traumast pälvis Tartu Ülikooli Aasia keskuse stipendiumi